Prawo cywilne i rodzinne

Prawo cywilne znajduje zastosowanie w życiu codziennym każdego konsumenta, przedsiębiorcy, pracownika, dyrektora. Wykonując codzienne obowiązki wiele osób nawet nie wie, że ich działania lub zaniechania mogą mieć znaczenie prawne i co więcej, że są uregulowane ustawowo. Rolą profesjonalnego pełnomocnika jest pomóc Klientowi odnaleźć się w gąszczu przepisów, tak aby wszystkie decyzje podejmował w pełni świadomie.

Prawo

CYWILNE I RODZINNE



Opisanie pełnego zakresu wszystkich spraw cywilnych przekraczałoby granice rozsądku i czytelności. Poniżej najczęstsze “rodzaje” spraw danej kategorii, w których możemy pomóc naszym Klientom. Jeżeli interesującej Państwa kategorii nie wymieniono poniżej, to zachęcamy do kontaktu w celu weryfikacji sprawy - bardzo możliwe, że będziemy mogli Państwu pomóc.

SPORY O ZAPŁATĘ I WINDYKACJA

Zaległości w płatnościach są bolączką każdego przedsiębiorcy. Równie szkodliwi potrafią być wierzyciele, którzy często bazując na niewiedzy dłużnika dochodzą więcej niż im się należy. Niezależnie od tego czy masz wierzytelność, czy też dług postaramy się pomóc.

WADY RZECZY

Każdy przedmiot, czy nieruchomość może mieć wadę. Z tytułu tej wady możesz dochodzić określonych roszczeń albo ponosić odpowiedzialność. Co więcej w określonych sytuacjach nie musisz nawet o wadzie wiedzieć aby ponosić za nią odpowiedzialność. Zanim podejmiesz decyzję w sporze obejmującym “wadę” zapraszamy do konsultacji..

SPADKI

Postępowanie spadkowe wiąże się zawsze z dużą ilością emocji. Jesteśmy po to aby w tym trudnym czasie wesprzeć w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że kwestie spadkowe można uporządkować jeszcze za życia, co często pozwala uniknąć konfliktów w rodzinie.

ODSZKODOWANIA

Postępowanie odszkodowawcze często zaczyna się od postępowania likwidacyjnego prowadzonego przez ubezpieczyciela, a kończy na postępowaniu sądowym. Na każdym z tych etapów warto skorzystać z pomocy pełnomocnika, która zadba abyś otrzymał, to co rzeczywiście Ci się należy, a nie tyle ile ktoś inny uważa za słuszne.

SŁUŻEBNOŚCI, PODZIAŁY MAJĄTKU ZNIESIENIE WSPÓŁWŁASNOŚCI, SPORY WSPÓŁWŁAŚCICIELI

Podział majątku wiąże się najczęściej z przyjęciem spadku przez kilku spadkobierców, zakończeniem małżeństwa lub rozwiązaniem spółki cywilnej. Pozostały po tym majątek można, a czasem nawet warto podzielić.

Wielokrotnie nabywamy rzeczy wspólnie stając się współwłaścicielami. Taki stan rzeczy można jednak zakończyć, czy to polubownie, czy na drodze sądowej. Warto pamiętać, że znosząc współwłasność możesz mieć dodatkowe roszczenia, które powinny być rozliczone.

Niekiedy współwłaściciele mają odmienne pomysły na korzystanie z rzeczy wspólnej. Takie sprawy mogą znaleźć swój finał przed sądem. Są też sytuacje, w których możesz działać samodzielnie.

Na twojej nieruchomości ustanowiono służebność, co ogranicza możliwość jej zagospodarowania? A może jesteś zobowiązany na podstawie służebności osobistej? Sytuacje bywają trudne ale rzadko bez wyjścia.

W razie potrzeby poprowadzimy Ciebie we wszystkich tych skomplikowanych sprawach w optymalny sposób.

PRAWA AUTORSKIE I PRAWA WŁASNOŚCI PRZEMYSŁOWEJ

Niezależne od tego czy jesteś Twórcą, który chce zabezpieczyć swój dorobek, czy może ktoś naruszył Twoje prawa autorskie lub prawa własności przemysłowej, czy nawet zdarzyło się Tobie naruszyć czyjeś prawa - jesteśmy w stanie pomóc w twojej sprawie.

POSTĘPOWANIA PRZECIWKO BANKOM I INSTYTUCJOM FINANSOWYM

Dynamiczny rozwój rynku finansowego upowszechnił korzystanie z różnych produktów, które wcześniej były dostępne tylko dla nielicznych. Dążenie do maksymalizacji zysków przez banki i instytucje finansowe może doprowadzić do naruszenia twoich praw. Bank czy biuro maklerskie nie zawsze musi mieć rację - oni też popełniają błędy. Jeżeli chcesz się upewnić, że nie płacisz więcej niż musisz skontaktuje się z Nami.

NARUSZENIE DÓBR OSOBISTYCH

Każdy ma prawo do ochrony swoich dóbr osobistych, w tym jego dobrego imienia bądź firmy. Prowadzenie postępowań o naruszenie dóbr osobistych wiąże się ze szczególnym rozkładem ciężaru dowodu w postępowaniu sądowym i wymaga więcej niż znajomości samych przepisów.